fbpx

Tekiila tootmine

Agaave koristavad siiani käsitsi jimador’id, kes kasutavad selleks pikki matšeetesid, millega nad agaavilehed osavalt ära lõikavad. Esile tuleb taime südamik ehk pina, milles sisalduvad agaavitaime mahlad. Kvaliteetse tekiila saladus peitub agaavide õigeaegses koristamises. Agaavid peavad olema täiesti küpsed, st kasvama pärast istutamist kuus kuni kaheksa aastat.
Koristatud pina’d tuuakse piiritusetehasesse. Sauza tehases lõigatakse agaavid enne keetmist pooleks, et küpsemine oleks võimalikult ühtlane. Teised purustavad või keedavad agaave tervelt.
Keedetud agaavid purustatakse, neid leotatakse kuumas vees ja neist eemaldatakse kiud. 51% tekiila puhul lisatakse veel muid suhkruid. 100% sinise agaavi tekiiladesse suhkruid ei lisata. Saadud segu nimetusega aguamiel (meevesi) pannakse käärima ja sellele lisatakse pärmi, mis muudab suhkrud alkoholiks.
Seejärel vedelik destilleeritakse, mis tähendab selle keetmist ja auru kondenseerimist vedelikuks, mille tulemusena saadakse kange alkohol ning eemaldatakse ebapuhtus. Enamikku tekiilasid destilleeritakse kaks korda.
Puhas Silver-tekiila on pärast destilleerimist pudelitesse villimiseks valmis. Reposado ja Ańejo tekiila saamiseks pannakse Silver Ameerika tammest vaatidesse laagerduma.

tekiila_mehega_dusk