fbpx

LOUIS LATOUR GRAND CRU “CLOS de la VIGNE au SAINT” 75 cl

Päritolumaa Prantsusmaa
Piirkond Burgundia, Côte de Beaune, Aloxe-Corton
Viinamarjasort 100% Pinot Noir
Valmistamine Fermentatsioon toimub traditsiooniliselt avatud vaatides, edasi areneb vein Prantsuse 228L tammevaadis 10-12 kuud, millest 35% on uued vaadid. Tammevaadid on pärit Louis Latour´I veinimaja enda cooperage´s  ja vaadid on keskmise rösti astmega.
Värvus Värvus on sügav, rubiinpunane.
Aroom Aroom on marjane ja kompleksne, tunda küpseid tumedaid metskirsse, põldmarju, maasikaid, kuivatatud vürtse, nelki ja loorberit, tumedat mõrušokolaadi ja veidi animaalseid noote.
Maitse Maitse on kuiv, täidlaselt marjane ja jõuline, tunda küpseid tumedaid luuvilju, kuivatatud musti ploome, largitsat ja mõrušokolaadi, marja- ja tammevaaditanniine, kuivatatud vürtse ja ürte. Järemaitse on pikk ja marjane, vürtsika alatooniga.
Toidusoovitus Röstitud metsjänes, metslinnud- faasan, metspart ja –hani, põldpüü (nurmkana), ulukiliha (põder, metssiga) tugevamad liharoad, veiseliha, punaveini & marjakastmed, arenenud juustud.
Serveerimistemperatuur jahutatult 15-16°C klassikalisest Burgundia punaveini pokaalist. Enne serveerimist vein dekanteerida.
Saadaolevad mõõdud 75 cl
Kogus kastis 12 pdl

Kirjeldus

Appellatsioon: Corton Grand Cru

Viinapuude vanus: 40+ aastat, saagikus 35hl/ha

“Clos de la Vigne au Saint” on väga vana viinapuuaed, varaseim teadaolev märge selle aia olemasolust on aastast 1375, mainitud Saulieu kapiitli (orduametnike kogu) ürikutes. Louis Latour perekonnal on selle viinapuuaiaga pikk side, aastast 1738 kui Louis Latouri vanaemale kuulus osa sellest aiast. Sellest ajast alates on see jäänud perekonna kätesse ja põlvest põlve edasi antud. Täna juhib ettevõtet perekonna 7. generatsioon Louis Fabrice Latour.

Arengupotentsiaal: 15+ aastat alates korjeaastast.

Alkohoolsete jookidega ja tubakatoodetega tutvumiseks kinnita palun, et oled vähemalt 18-aastane.

Ei ole veel 18-aastane

Väljun

Olen vähemalt 18-aastane

Sisenen