fbpx

ROYAL OPORTO ROSE PORTO

Tooteliik Kaitstud päritolunimetusega liköörvein
Magususe aste Poolmagus
Päritolumaa Portugal
Piirkond Douro
Viinamarjasort Touriga Franca, Touriga Nacional
Värvus Tumeroosa
Aroom Puuviljane milles domineerivad punased marjad.
Maitse Elegantne, pehme, puuviljane. Pikk ja püsiv järelmaitse, milles tunda veidi vürtsikust.
Toidusoovitus Idamaade köök, dessert, digestiiv. Royal Oporto Rosé´d võib nautida nii aperitiivina, iseseisvalt, kogu söögiaja kestel või ka segatuna kokteilidesse andes edasi meeliköitvat punaste marjade magusust.
Serveerimistemperatuur Serveeri temperatuuril: 10-12°C portveini klaasist
Saadaolevad mõõdud 75 cl

Kirjeldus

Royal Oporto Rosé on portvein, mis on valmistatud kaasaegse tehnoloogia järgi – fermentatsioon katkestatakse umbes ühe viiendiku viinamarjabrändi lisamisega veini virdele.

Portvein valmib Douro jõe graniit-terrassidel ja on oma nime saanud Porto (Oporto) linna järgi. Portveini tegemiseks on lubatud kasutada 80 punast ja 40 valget viinamarjasorti. Tuntuimad marjad on Touriga Nacional, Touriga Franca, Tinta Barroca ja Tinta Roriz.

Portveini valmistamise rituaali juurde kuulus vanasti selle veini laevatamine enne talve tulekut kohalikele oludele sobilikes rabelo-paatides mööda kiirevoolulist Douro jõge Villa Nova de Gaiasse (linnaosa, kus asuvad kõik portveinimajad).

The Real Companhia Velha on loodud 10. septembril 1756 Portos. Ettevõtet tuntakse ka Royal Oporto Wine Company nime all, kuna selle asutas kuningas Dom Jose I. See pika ja poliitilise taustaga portveinikoda on praeguseks Portugali suurim ja tuntuim. Firma toodab keskmiselt 120 miljonit pudelit portveini aastas.

 

Alkohoolsete jookidega ja tubakatoodetega tutvumiseks kinnita palun, et oled vähemalt 18-aastane.

Ei ole veel 18-aastane

Väljun

Olen vähemalt 18-aastane

Sisenen