fbpx

SICHEL SAUTERNES

Aastakäik 2011
Tooteliik Kaitstud päritolunimetusega vein
Magususe aste Magus
Päritolumaa Prantsusmaa
Piirkond Bordeaux
Viinamarjasort 80% Sémillon, 20% Sauvignon Blanc.
Korje Viinamarjad on korjatud käsitsi.
Valmistamine Mitme erineva korje käigus valitakse välja üleküpsenud viinamarjad, et saavutada maksimaalne suhkrusisaldus. Viinamarjad pressitakse ja käärimisprotsess toimub terastankides, mille temperatuur ei tohi ületada 22ºC. Käärimisprotsess peatatakse süsihappegaasi lisamise ja temperatuuri alandamisega, kui jääksuhkur on 70-80 g/l. Järelküpsemine toimub vaatides 10-12 kuud.
Värvus Kahvatu kuldne.
Aroom Õrnalt mineraalses aroomis on tunda aprikoosi, mett, apelsini ja akaatsiaid.
Maitse Heas tasakaalus happesusega maitse, milles domineerivad mesi, virsikud ja tsitruselised. Pikk ja kestev järelmaitse.
Toidusoovitus Desserdid, sinihallitusjuustud – Roquefort, Stilton, hanemaksa kõrvale.
Serveerimistemperatuur 6-8ºC
Saadaolevad mõõdud 37,5 cl

Kirjeldus

Säilitamispotensiaal: 8 – 12 a.

Perekond Sichel
1883. aastal läks Peter Sichel´i vanavanaisa Inglismaalt Bordeaux´sse, et luua seal veini kokkuostev ettevõte. Vaatamata sellele, et ettevõte on kõrge reputatsiooniga ja hästi tuntud üle maailma, on ja jääb Sichel perefirmaks. Viiel Sichel´i pojal on oluline roll, et tagada ettevõtte eesmärkide järjepidevus ning strateegia.
Peter Sichel, nende viie poja isa, suri 1998. aasta veebruaris. Ta oli 31 aastat ettevõtte juht, enne pensionile minekut 1996. aastal. Peter´it tunti, kui väsimatut Bordeaux veinide suursaadikut veinikaubanduses, tänu oma iga-aastastele aastakäigu-ja tururaportidele, mille algatajaks oli Peter´i isa – Allan Sichel 1950-ndatel.
Peter´i vanim poeg Allan Sichel on nüüd ettevõtte tegevjuht. Ta on ühtlasi ka Conseil Interprofessionel du Vin de Bordeaux (CIVB) ase-president ning Fédération du Négoce des Vins de Bordeaux president.

Alkohoolsete jookidega ja tubakatoodetega tutvumiseks kinnita palun, et oled vähemalt 18-aastane.

Ei ole veel 18-aastane

Väljun

Olen vähemalt 18-aastane

Sisenen