fbpx

WENTE MORNING FOG CHARDONNAY 75 CL

Tooteliik Geograafilise tähisega vein
Päritolumaa Ameerika Ühendriigid
Piirkond Kalifornia, Livermore Valley AVA
Viinamarjasort 98% Chardonnay, 2% Gewürztraminer
Värvus Kollane, kirgas.
Aroom Aroomis on tunda troopilisi puuvilju, mangot, ananassi, küpseid kollaseid õunu, pirne, tsitruselisi ja röstitud mandleid.
Maitse Keskmise täidlusega, mineraalne, kompleksne, kreemjalt vaniljese ja puuviljase alatooniga. Tunda küpseid kollaseid õunu, ananassi, mangot, järelmaitses ilmnevad kollased tsitruselised ja veidi magusaid vürtse.
Toidusoovitus Küpsetatud linnulihatoidud, röstitud kalaroad, kooresed heledad kastmed, pehmed juustud.
Serveerimistemperatuur jahutatult 9-11°C Burgundia tüüpi veiniklaasist.
Saadaolevad mõõdud 75 cl

Kirjeldus

Livermore Valley AVA omab ideaalseid kasvutingimusi viinamarjade kasvatamiseks: soojad päevad, jahedad ööd, kasvutingimusi mõjutavad hommikune udu ja jahedad tuuled Vaikselt Ookeanilt ja San Francisco lahelt. Toimub kontrollitud temperatuuriga fermentatsioon terasvaatides. 50% veinist laagerdub 8 kuud pärmisademel, millest 25% Prantsuse ja 25% Ameerika tammevaadis, ülejäänud 50% veinist areneb 8 kuud pärmisademel terasvaadis.

Tootja:   Wente Vineyards

Wente Vineyards on rajatud 1883. a ja on siiani vanim, järjepidevalt veini valmistanud ning perekonna valduses olev veinimaja Kalifornias. Tänapäeval juhib veinimaja tegevust Wente perekonna 5. generatsioon ja veinimeistriks on Karl D. Wente. Veinimaja paikneb Kalifornias, San Francisco´st idas Livermore Valley´s ja omab väikeseid veiniaedu Arroyo Seco AVA-s Monterey County´s. Ernest Wente muretses Montpellieri ülikooli viinapuude puukoolist pärineva Chardonnay marjasordi, mida tänapäeval nimetatakse „Wente Clone“ Chardonnay´ks ja mida kasvatatakse tänapäeval üle 80% Kalifornia veiniaedades.Veinimaja arendab ja kasvatab Sauvignon Blanc viinamarja vääte, mille istikud on toodud 1880-ndatel Chateau d´Yguem, Bordeaux veinimõisast. Samuti Wente Cabernet Sauvignon väädid pärinevad Chateau Margaux, Bordeaux veinimõisast. Wente Family Wines esindusveinideks on „Small Lot“ ja „Nth Degree“ sarja veinid, mis korjatakse väikestest, piiritletud saagikusega veiniaedadest Arroyo Seco AVA-s.

Alkohoolsete jookidega ja tubakatoodetega tutvumiseks kinnita palun, et oled vähemalt 18-aastane.

Ei ole veel 18-aastane

Väljun

Olen vähemalt 18-aastane

Sisenen