fbpx

WENTE RIVA RANCH CHARDONNAY

Tooteliik Geograafilise tähisega vein
Päritolumaa Ameerika Ühendriigid
Piirkond Kalifornia, Monterey County, Arroyo Seco AVA
Viinamarjasort 98% Chardonnay, 2% Gewürztraminer
Värvus Kuldkollane, kirgas.
Aroom Aroomis on tunda küpseid puuvilju, kollaseid õunu, võisust, röstitud mandleid, ürdisust ja tsitruselisi.
Maitse Keskmise täidlusega, kuiv, küpselt puuviljase iseloomuga. Tunda ahjuõunu, mangot, ananassi, kollaseid ploome, sidrunikoore mõrkjust. Järelmaitse on pikk, täidlaselt mineraalne ja erksa tsitruselise happesusega.
Toidusoovitus Grillitud ja röstitud kalaroad, küpsetatud linnulihatoidud, metslinnud, kooresed heledad kastmed, pehmed juustud.
Serveerimistemperatuur Jahutatult 9-11°C Burgundia tüüpi veiniklaasist.
Saadaolevad mõõdud 75 cl

Kirjeldus

Riva Ranch Chardonnay viinapuuaed paikneb Wente perekonna valdustes, Arroyo Seco´s. Kliima on jahe, pinnas on kruusane, mis tagab Chardonnay marjade parima küpsusastme ja tasakaalu happesuse/jääksuhkru vahel. Toimub kontrollitud temperatuuriga fermentatsioon terasvaatides, 90% veinist areneb  10 kuud pärmisademel tammevaadis, millest 60% on uued ja 40% on teist korda kasutatud Prantsuse-ja Ameerika tammevaadid. 10% veinist areneb terasvaadis.100% veinist on läbinud malolaktilise fermentatsiooni.

Tootja: Wente Vineyards

Wente Vineyards on rajatud 1883. a ja on siiani vanim, järjepidevalt veini valmistanud ning perekonna valduses olev veinimaja Kalifornias. Tänapäeval juhib veinimaja tegevust Wente perekonna 5. generatsioon ja veinimeistriks on Karl D. Wente. Veinimaja paikneb Kalifornias, San Francisco´st idas Livermore Valley´s ja omab väikeseid veiniaedu Arroyo Seco AVA-s Monterey County´s. Ernest Wente muretses Montpellieri ülikooli viinapuude puukoolist pärineva Chardonnay marjasordi, mida tänapäeval nimetatakse „Wente Clone“ Chardonnay´ks ja mida kasvatatakse tänapäeval üle 80% Kalifornia veiniaedades.Veinimaja arendab ja kasvatab Sauvignon Blanc viinamarja vääte, mille istikud on toodud 1880-ndatel Chateau d´Yguem, Bordeaux veinimõisast. Samuti Wente Cabernet Sauvignon väädid pärinevad Chateau Margaux, Bordeaux veinimõisast. Wente Family Wines esindusveinideks on „Small Lot“ ja „Nth Degree“ sarja veinid, mis korjatakse väikestest, piiritletud saagikusega veiniaedadest Arroyo Seco AVA-s.

Alkohoolsete jookidega ja tubakatoodetega tutvumiseks kinnita palun, et oled vähemalt 18-aastane.

Ei ole veel 18-aastane

Väljun

Olen vähemalt 18-aastane

Sisenen