fbpx

WENTE RIVA RANCH PINOT NOIR

Tooteliik Geograafilise tähisega vein
Päritolumaa Ameerika Ühendriigid
Piirkond Kalifornia, Monterey County, Arroyo Seco AVA
Viinamarjasort 100% Pinot Noir
Värvus Granaatõuna punane, kirgas.
Aroom Marjane, vürtsika alatooniga. Tunda on küpseid punaseid marju, kirsse, vaarikaid, maasikaid, kuivatatud kibuvitsamarju ja alusmetsa hõngu.
Maitse Kuiv, keskmise täidlusega, marjane. Tunda on küpseid kirsse, põldmarju, mustikaid, pehmeid tanniine. Järelmaitse on marjane ja vürtsika alatooniga.
Toidusoovitus Grillitud ja röstitud linnuliha toidud, metslinnud, marja- ja punaveini kastmed, küpsed juustud.
Serveerimistemperatuur 14-15°C Burgundia tüüpi veiniklaasist.
Saadaolevad mõõdud 75 cl

Kirjeldus

Riva Ranch Single Vineyard Pinot Noir viinamarjad pärinevad Monterey County parimatest aedadest.

Viinamarjad on 100% käsitsi korjatud, sorteeritud, eemaldatud varred, purustatud. Fermentsioon toimub väikestes terasvaatides ja areneb 20 kuud Prantsuse tammevaatides, millest 50% on uued ja 50% kasutatud vaadid.

Tootja: Wente Vineyards

Wente Vineyards on rajatud 1883. a ja on siiani vanim, järjepidevalt veini valmistanud ning perekonna valduses olev veinimaja Kalifornias. Tänapäeval juhib veinimaja tegevust Wente perekonna 5. generatsioon ja veinimeistriks on Karl D. Wente. Veinimaja paikneb Kalifornias, San Francisco´st idas Livermore Valley´s ja omab väikeseid veiniaedu Arroyo Seco AVA-s Monterey County´s. Ernest Wente muretses Montpellieri ülikooli viinapuude puukoolist pärineva Chardonnay marjasordi, mida tänapäeval nimetatakse „Wente Clone“ Chardonnay´ks ja mida kasvatatakse tänapäeval üle 80% Kalifornia veiniaedades.Veinimaja arendab ja kasvatab Sauvignon Blanc viinamarja vääte, mille istikud on toodud 1880-ndatel Chateau d´Yguem, Bordeaux veinimõisast. Samuti Wente Cabernet Sauvignon väädid pärinevad Chateau Margaux, Bordeaux veinimõisast. Wente Family Wines esindusveinideks on „Small Lot“ ja „Nth Degree“ sarja veinid, mis korjatakse väikestest, piiritletud saagikusega veiniaedadest Arroyo Seco AVA-s.

Alkohoolsete jookidega ja tubakatoodetega tutvumiseks kinnita palun, et oled vähemalt 18-aastane.

Ei ole veel 18-aastane

Väljun

Olen vähemalt 18-aastane

Sisenen