fbpx

WENTE SOUTHERN HILLS CABERNET SAUVIGNON

Tooteliik Geograafilise tähisega vein
Päritolumaa Ameerika Ühendriigid
Piirkond Kalifornia, Livermore Valley AVA
Viinamarjasort 76% Cabernet Sauvignon, 12% Petite Sirah, 6% Petit Verdot, 5% Malbec, 1% Cabernet Franc
Värvus Tumepunane.
Aroom Aroomis on tunda küpseid musti marju, mustsõstart, põldmarju, musta ploomi, ürdisust, šokolaadi, kohvi ja vaniljesust.
Maitse Keskmise täidlusega, kuiv ja heas tasakaalus. Tunda on küpseid mustsõstraid, põldmarju, marjatanniine, musta pipart. Järelmaitse on marjaselt vürtsikas.
Toidusoovitus Grillitud, praetud sealiha, ulukliliha, marja-ja punaveini kastmed, küpsed juustud.
Saadaolevad mõõdud 75 cl

Kirjeldus

Livermore Valley AVA omab ideaalseid kasvutingimusi viinamarjade kasvatamiseks: soojad päevad, jahedad ööd, kasvutingimusi mõjutavad hommikune udu ja jahedad tuuled Vaikselt Ookeanilt ja San Francisco lahelt. Southern Hills Cabernet Sauvignon viinamarjade istikud pärinevad 19 saj. Bordeaux aladelt, viinapuude aiad paiknevad Livermore Valley orus ja lõunapoolsetel mäenõlvadel.

Kõik sordid on fermenteeritud eraldi terasvaatides, 2 korda päevas toimub vaatide ümberpumpamine, et maksimeerida veinis marjasust. Veinist on arendatud terasvaadis ja 14 kuud Prantsuse-, Ameerika ja Ida-Euroopa tammevaatides.

Tootja: Wente Vineyards

Wente Vineyards on rajatud 1883. a ja on siiani vanim, järjepidevalt veini valmistanud ning perekonna valduses olev veinimaja Kalifornias. Tänapäeval juhib veinimaja tegevust Wente perekonna 5. generatsioon ja veinimeistriks on Karl D. Wente. Veinimaja paikneb Kalifornias, San Francisco´st idas Livermore Valley´s ja omab väikeseid veiniaedu Arroyo Seco AVA-s Monterey County´s. Ernest Wente muretses Montpellieri ülikooli viinapuude puukoolist pärineva Chardonnay marjasordi, mida tänapäeval nimetatakse „Wente Clone“ Chardonnay´ks ja mida kasvatatakse tänapäeval üle 80% Kalifornia veiniaedades.Veinimaja arendab ja kasvatab Sauvignon Blanc viinamarja vääte, mille istikud on toodud 1880-ndatel Chateau d´Yguem, Bordeaux veinimõisast. Samuti Wente Cabernet Sauvignon väädid pärinevad Chateau Margaux, Bordeaux veinimõisast. Wente Family Wines esindusveinideks on „Small Lot“ ja „Nth Degree“ sarja veinid, mis korjatakse väikestest, piiritletud saagikusega veiniaedadest Arroyo Seco AVA-s.

Alkohoolsete jookidega ja tubakatoodetega tutvumiseks kinnita palun, et oled vähemalt 18-aastane.

Ei ole veel 18-aastane

Väljun

Olen vähemalt 18-aastane

Sisenen