fbpx

ESE 2015 võistluse üldvõitja Kristi Poom (Tridens AS).

Eesti Sommeljeede Assotsiatsiooni ja Erakooli IV võistlus õppuritele kokkuvõte!

9. aprillil 2015, toimus juba neljandat korda võistlus sommeljee kooli õppuritele. Võistlusest võisid osa võtta kõik juunior-sommeljee ja sommeljee kursuste õppurid. Osalemiskohustust polnud, võistlus oli vabatahtlik. Just viimasest lähtuvalt on tore tõdeda, et võistlejaid oli seekord rekordarv, tervelt 23. Neist juunior-sommeljeesid 15 ja sommeljeesid 8.

Kohtunikena töötasid ESA president Kristel Nõmmik, õppejõududest Aivar Vipper ja Ene Ojaveski ning ESA sommeljeede võistkonnast Karel Veski, Svetlana Vavulina ja Aron Rahu.

Kõik võistlejad pidid 75 minuti jooksul vastama kirjalikult testi küsimustele ning pimedegusteerimise tulemusena kirjeldama kaht tundmatut veini. Seejärel järgnes suuline osa, milles tuli dekanteerida vein, tunda ära ja soovitada jooke kahe juustu juurde ning tuvastada viis jooki pimedegustatsioonil.
Ülesanded polnud just kergete killast, kuid võistlejad puresid neid vapralt. Kõige raskemateks osutusid test ja jookide pimedegustatsioon. Eriti keeruliseks osutus kange alkoholi tundmine, millele peavad paljud rohkem tähelepanu pöörama.

Kokkuvõtteks tuli kolmandale kohale juunior-sommeljee kursuse õppur Aleksandra Aus, teiseks sommeljee kursuselt Georgi Leinemann ning üldvõitjaks osutus sommeljee kursuslane Kristi Poom (Tridens AS). Võitja viib koju kutse osalemiseks kahepäevasel messil ja koolitusel Grand Champagne Helsinki 2015. Teise koha omanik saab koos kaaslasega puhata Pärnus Tervise Paradiisis. Kolmandale kohale pani restoran Dominic välja veiniõhtusöögi kahele.

ESE võistluste esikolmik2015 (Kristi Poom I)-SUUR

Auhinnalised kohad jagunesid järgnevalt:

  • Parim dekanteerija – Georgi Leinemann (S)
  • Parim testi lahendaja – Riina Joller (JS)
  • Parim juustu ja joogi sobitaja – Natalja Kudinova (S)
  • Parim veinikirjeldus – Georgi Leinemann (S)
  • Parim pimedegusteerija (jagunes võrdselt kaheks) – Maret Valkijainen (JS) ja Tarmo Pedjasaar (S)

Kirjeldatavad veinid olid: Champagne Ernest Rapenau Brut ja Louis Jadot Bourgogne Pinot Noir.
Pimedegustatsiooni joogid olid: Bacardi Superiore, Saaremaa Vodka, Beefeater Gin, Offley 10 Year Old Tawny, Põltsamaa Tõmmu.

Võistlus oli asjalik ja huvitav ning kõik osalejad kinnitasid üksmeelselt, et sellest osavõtt oli väga hariv ja igati kasulik. Ilmselgelt võib kõiki võistlejaid õnnitleda julge esinemise eest ja tõenäoliselt on neil eksamit sooritada juba palju kergem. Kui korra oled ennast proovile pannud, tead edaspidi juba kindlalt, millele rõhku panna. Edu teile kõigile!

Allikas/ Ene Ojaveski (ESE direktor)

RÕÕMUSTAME ÜHESKOOS MEIE ÜLITUBLI KRISTI VÕIDU ÜLE JA SOOVIME OMALTPOOLT ÕNNE KÕIKIDELE VÕITJATELE!